Zjistěte, jak vám umí Radioshuttle® snížit škody na skladovaném zboží

Trápí vás časté odpisy poškozeného zboží ve skladu? Právě během skladovaní, a především přepravy může docházet k poničení uskladněného zboží či materiálu.

Jsou-li palety nešikovně uloženy tak, že vyčnívají z regálu, mohou se převrátit a spadnout, přičemž dochází k rozsáhlému poškození nákladu. Ještě častější je případ, kdy k poškození dojde během přepravy palety z rampy do regálu, či v opačném směru. Stačí, když vysokozdvižný vozík zavadí o regál či jinou překážku nebo přímo narazí. Srazit se mohou i dva vozíky na křižovatce mezi regály.

Co všechno se může stát?

Někdy bývá zboží na paletě špatně a nestabilně uložené. Pak z ní může sklouznout během přepravy. Pád nákladu ohrožuje zdraví a život zaměstnanců skladu.

Ve všech těchto případech navíc dochází k poškození často drahého nákladu. Škodu je třeba uhradit a chybějící materiál způsobí problémy ve výrobě, k níž sklad náleží a která se surovinou počítala.

Firma provozující sklad může být pro tyto případy pojištěná, hmotnou zodpovědnost ale někdy nesou přímo skladníci. Právě ta bývá důvodem nedostatku zaměstnanců.

Snižte riziko nehody manipulační techniky

Řešením je automatický regálový systém, například Radioshuttle™. Jde o kombinaci kompaktní regálové konstrukce s dálkově ovládaným satelitním vozíkem, tzv. shuttlem, která usnadňuje manipulaci se zbožím a do značné míry ji převezme za zaměstnance.

Další výhodou je zrušení uliček mezi regály, čímž vznikne místo pro nové úložné prostory.

Hloubka skladovacích kanálů v Radioshuttle™ je flexibilní, může pomoci zlevnit přesun palet.

Díky Radioshuttle™ nemusí zaměstnanci objíždět všechny regály, vyzvedávat zboží na druhém konci skladu a následně jej zase zdlouhavě odvážet k místu odběru. I ukládání do regálů se zjednoduší. O vše se postará shuttle, který převezme paletu a bezpečně ji uloží v hloubi regálového bloku.

Následně dopraví jakoukoliv paletu k místu vydání.

Zásadně se tak zkrátí vzdálenost, kterou musejí skladníci překonávat s naloženým vozíkem. Riziko problematického zaskladnění či vyskladnění se výrazně sníží, stejně jako šance, že vozík během převozu po skladu o něco zavadí. Vozíky se nemusí dostat ke každé regálové uličce ze všech stran. Zkrátka určíte jedno místo co nejblíže výrobě či nakládací rampě, kam plošina dopraví palety. Skladník si je převezme a snadno a rychle předá do výroby či kamionu.

Vlastní pohyb zboží uvnitř Radioshuttle™ skladovacího bloku je pro zboží, techniku i obsluhu absolutně bezpečný. Originální Radioshuttle™ od společnosti EAB, vynálezce tohoto systému, tak pomůže nejen ochránit vaše zboží a snížit provozní náklady, ale také snížit nájezdy manipulační techniky, intenzitu přepravy uvnitř skladu, a tím podpořit optimalizaci provozních nákladů skladu.

Od okamžiku založení zboží na první pozici v Radioshuttle™ je zcela v bezpečí

Další výhodou je více místa na zboží

Uvažujte o chytrém regálovém systému Radioshuttle™, který vám umožní uskladnit více zboží na stejné ploše skladu. Díky zrušení uliček a přisunutí regálů k sobě totiž získáte více prostoru. Navíc se postará o většinu manipulace a předchází tak nehodám s vysokozdvižnými vozíky, které mohou vést nejen ke škodám na zboží, ale především ohrožují zdraví a život zaměstnanců.

                       Radioshuttle™ umí ke skladování využít i volný prostor u stropu skladových hal.