PDS scanner pomáhá s ochranou osob. Jak funguje a proč je potřeba v shuttlových skladovacích systémech?

Pokud ve skladu bojujete s nedostatkem místa pro palety nebo chcete provoz celkově zefektivnit, uvažujte o automatizaci v úrovni, která vám poskytne očekávané výhody. Například chytrý regálový systém Radioshuttle™, který vám díky dálkově ovládanému satelitnímu podvozku (shuttlu) dokáže bezpečně podat vybranou paletu z útrob regálů. Obáváte se o bezpečnost zaměstnanců? V tomto případě nemusíte, Radioshuttle™ je vybaven špičkovými bezpečnostními prvky, které pomohou obsluhu ochránit.

Každá změna se zpočátku může setkávat s nedůvěrou, a to obzvlášť ze strany zaměstnanců. Automatický regálový systém ale přináší řadu výhod. Není třeba vytvářet uličky mezi regály, obzvlášť když se manipulační technika nemusí fyzicky dostat okamžitě ke každé paletě.

Skladník, který je spokojený s bezpečností ve skladu díky PDS scanneru

Ochrana osob je zásadní

S Radioshuttle™ se na stejnou skladovací plochu vejde více zboží. Manipulace s ním je rychlejší a bezpečnější. Zaměstnanci se mohou věnovat jiným úkolům. Při obsluze shuttlu zvyšují jejich bezpečnost laserové scannery certifikované pro ochranu osob (PDS – Personal Detection System).

V případě využívání zařízení typu Radioshuttle či podobného automatizovaného systému existuje povinnost zajistit certifikované řešení pro ochranu osob minimálně v kategorii C. V opačném případě by instalace nesplňovala platné normy a nebylo by možné získat platnou CE certifikaci. Což může vést k problémům s úřady a v případě pojistné události také s pojišťovnou.

Díky scanneru dojde k zastavení před překážkou

Všechny shuttlové skladovací systémy musí být vybaveny technologií ochrany osob minimálně v ktegorii C. Oficiálně je totiž systém včetně regálové konstrukce považován za stroj a jako celek se tedy neobejde bez certifikace CE. Tento certifikát mohou dostat pouze výrobky, které jsou v souladu se směrnicemi zabývajícími se požadavky na bezpečnost, ochranu zdraví a životního prostředí.

Originální Radioshuttle™ řeší tento požadavek na shuttlech pomocí laserových scannerů certifikovaných k ochraně osob.  Skenují vše, co by se shuttlem ve skladovacím kanále mohlo přijít do kontaktu. Doslova vše. Objeví-li se překážka v jejich zorném poli zajistí včas bezpečnou reakci.

Scannery jsou na shuttlech Radioshuttle™ umístěny na bezpečném místě v konturách šasi a jsou součástí standardního vybavení strojů.

Scanner dokáže zabránit nejen poškození shuttlu a jeho nákladu, ale přispívá i k lepší bezpečnosti práce, která by právě ve skladovém prostředí neměla být opomíjena.

Scannery pro ochranu osob jsou na shuttlech Radioshuttle™ uvnitř šasi součástí standardní výbavy