Snížit náklady skladu pomohou posuvné regály nebo regálový systém

I logistické služby mohou generovat víc zisků

Podnikáte v logistických službách a potřebujete snížit náklady na provoz skladu? Pak máte několik možností. Jednou z variant je najít levnější skladovací prostor, což ale nemusí být jednoduché.

Nájmy skladů se často odvíjejí od dostupné plochy, proto je její efektivní využití zásadní. Samozřejmostí se tak stávají několikapatrové skladové regály, které umožní uskladnit větší množství zboží na stejné podlahové ploše. Ideálním řešením by ale bylo, kdyby regály zabíraly méně místa.

Zrušte uličky mezi regály

Pokud dokážete stejné množství zboží vměstnat na menší plochu nebo přidat více regálů na tu současnou, mohly by se snížit náklady nebo zvýšit příjmy skladu. Jak to ale udělat?

Jenou z možností jsou posuvné regály. Ty lze snadno přemisťovat díky kolejnicím v podlaze a rychle si tak odsunete zrovna regál, k jehož obsahu se potřebujete dostat. Není tedy nutné vytvářet široké uličky. Jednotlivé regály mohou být přisunuté k sobě a uličku si vytvoříte tam, kde potřebujete.  Tento typ regálů umožňuje přístup ke každé skladované jednotce, avšak za cenu relativně vysoké investice do podlahy, kolejnicového vedení a extra času na otevírání jednotlivých uliček.

Řešením pro položky skladované na paletách ve větších počtech tak může být chytrý regálový systém. Jde o několikapatrové regály, které jsou přisunuté těsně k sobě a neoddělují je uličky. Nevzniká tak volný prostor a plocha skladu je využita do posledního centimetru. Ušetříte až 100 % místa a prakticky zdvojnásobíte plochu skladu.

Speciální dálkově ovládaná plošina vám paletu podá

Jak se ale dostanete ke zboží, když nemáte fyzický přístup ke každému regálu? Zboží se jednoduše dostane k vám, a to díky speciální plošině zvané shuttle. Ta se pohybuje po kolejnicích v celém regálovém systému a přiváží jednotlivé palety na určené výdejní místo. Odtud si zaměstnanec paletu přebere pomocí vysokozdvižného vozíku. Vkládání palet do útrob regálů pak probíhá podobným způsobem. V takovém regálovém systému může pracovat víc plošin, podle potřeb dané aplikace. Do jednotlivých „kanálů“ je přemísťuje řidič vysokozdvižného vozíku, který může také ovládat více plošin najednou. A tím výrazně zvýšit výkonnost skladu.

Skladové regály, posuvné regály… to vše vám ušetří prostor i peníze

Tento systém pomůže snížit vaše náklady na pronájem skladu: můžete se totiž přestěhovat do menších prostor nebo v těch současných uskladnit více zboží. Zaměstnanci budou mít navíc méně práce s manipulací a mohou se tak soustředit na jiné úkoly. Pokud tedy momentálně nestíhají, po pořízení chytrých regálů se situace zlepší a nebudete muset najímat další posily.

Chytrý regálový systém uleví vašemu skladu

Uvažujte o zefektivnění provozu skladu a zároveň o lepším využití jeho podlahové plochy. To vše dokáže zajistit chytrý regálový systém s dálkově ovládanou plošinou Radioshuttle™.