Skladujete mimořádně těžké zboží? Uvažujte nejen o regálech na míru

Elektrický vysokozdvižný vozík s těžkými náklady pomůže

Manipulujete-li se zbožím či surovinami s vysokou hmotností, měli byste tomu přizpůsobit techniku, zajištění bezpečnosti práce a také regály.

Těžší náklad je potenciálním rizikem. Jeho přeprava i skladování bývá náročnější a při nesprávné manipulaci může snáze dojít k pracovnímu úrazu.

Soustřeďte se na dostatečnou nosnost

Regály by měly být na vysokou zátěž připraveny. Vybírejte proto bytelnou variantu s vysokou nosností. Zajímejte se nejen o to, kolik toho unese jedna police, ale zjistěte si i celkovou nosnost regálu.

Porovnejte ji pak s hmotností zboží, s nímž ve skladu běžně pracujete, a maximální nosnost regálů v žádném případě nepřekračujte. Mohlo by dojít k jejich zhroucení, což vede nejen k nevyhnutelnému poškození zboží, ale může být také ohroženo zdraví a životy zaměstnanců. Pokud vám běžné nabízené modely nevyhovují, uvažujte o regálech na míru.

Přeprava vozíky má svá rizika

Bez kvalitní manipulační techniky, která se postará i o převoz nadměrně těžkého nákladu, se neobejdete. Poohlédněte se tedy po kvalitních paletových a vysokozdvižných vozících s potřebnou vysokou nosností v dané výšce zdvihu.

Například díky elektrickému vysokozdvižnému vozíku zaměstnanci skladu nebudou muset vyvinout fyzickou námahu, která by je během celé směny mohla unavit. Zvýšilo by se tak riziko chyb a pracovních úrazů.

Ve vašem skladu by neměly chybět ani různé bezpečnostní prvky, které dokáží předejít nehodám nebo alespoň zmírní jejich dopad. Jde například o protinárazové zábrany, které ochrání stěny i regály skladu, zatímco zrcadla na křižovatkách regálových uliček upozorní na blížící se vozík a mohou zabránit srážce, škodám na majetku i zdraví.

Vsaďte na shuttle

Jednoduše řečeno: čím méně se s mimořádně těžkým zbožím manipuluje, tím menší riziko hrozí. Právě zdlouhavou a leckdy nebezpečnou manipulaci mohou usnadnit regálové systémy. Není třeba s těžkými paletami jezdit po celém skladu, složitě objíždět jednotlivé řady regálů a vyhýbat se na křižovatkách, kde během zatáčení hrozí při vyšší rychlosti vyklopení celého nákladu.

Shuttle regály na míru jsou dalším řešením

Jak ale snížit nutnost takové přepravy nákladu na minimum? Pomůže chytrý regálový systém. Ten se skládá nejen z regálů, ale i z dálkově ovládané přepravní plošiny. Ta má spousty názvů, např. podvozek, satelit, shuttle, atlas, orbiter atd. Mezi regály není třeba vytvářet uličky, regály se tedy bez mezer smontují k sobě. Nemusíte se s vozíkem dostat k řadám regálů ze všech stran, protože zakládání i vykládání zboží zajistí právě akumulátorový shuttle, který zboží v rámci regálového systému odveze nebo přiveze, kam si určíte.

Na trhu lze takových, nebo jim podobných, regálových systémů nabízí hned několik. I v tomto případě se vyplatí zajímat se o originál, a to je systém Radioshuttle™ od švédské společnost EAB.

Je spousta dobrých důvodů proč kontaktovat Radioshuttle™, jestliže máte byť jen pocit, že by vám tento systém mohl pomoci. Dejte nám vědět, spojí se s vámi nejbližší distributor a pomůže vám se všemi potřebnými detaily. Náš Radioshuttle™ si také můžete pronajmout nebo jinak optimalizovat financování vašeho projektu.

Originální shuttle systém Radioshuttle™ s dálkově ovládaným shuttlem RS6.0 – podvozkem již 6. gerenace

Radioshuttle™ vám zjednoduší práci

Usnadněte si manipulaci s mimořádně těžkým zbožím a zjednodušte i jeho skladování. Pomůže chytrý regálový systém, který navíc umožní uskladnění většího množství zboží na stejné ploše.