Regálová konstrukce Radioshuttle® pomůže zvýšit bezpečnost práce ve vašem skladu

Větší sklady jsou rizikovými pracovišti, obzvlášť pokud v nich dochází k manipulaci s objemnými položkami nebo se zbožím naskládaným na paletách, které se přemisťuje pomocí vysokozdvižných vozíků.

Typický sklad s paletovými regály a vychystáváním v jednotlivých uličkách. Regály EAB patří k tomu nejlepšímu co lze na trhu aktuálně pořídit. Kvalita materiálu, provedení, nadstandardní bezpečnost a odolnost.
Klasické paletové regály ve skladu s vychystáváním v uličkách.

Hrozí pád zboží z výšky, a to například při jeho ledabylém umístění do regálu. Spadnout může ale i z palety z vysokozdvižného vozíku a výjimkou nejsou ani nehody, kdy vozík zavadí o regál nebo do něj přímo narazí. Obsluha manipulační techniky bývá obtížná, obzvlášť ve skladu s úzkými uličkami a nedostatkem manévrovacího prostoru.

Pravidla pro bezpečné uličky jsou jasně daná

Každý sklad musí mít zpracovaný svůj místní řád, kde jsou mimo jiné definována organizační a bezpečnostní opatření týkající se manipulace se zbožím, obsluhy skladovacích zařízení i používání cest a uliček. Opomenout se nesmí ani stanovení termínů technických prohlídek a kontrola zařízení a prostředků používaných ve skladu, tedy i vysokozdvižných vozíků a další techniky.

Uličky a jiné pěší i dopravní komunikace musejí být dostatečně široké i vysoké a stále volné pro průchod či průjezd. Jízdní pruh pro manipulační prostředky má být dost široký pro vozík i náklad. Je třeba počítat i s prostorem pro pěší, a to o minimální šířce 1,1 metru. Křižovatky, zatáčky a další nebezpečné úseky je pak nutné viditelně označit.

Zbavte se nebezpečných uliček s Radioshuttle™

Jedním z hlavních bezpečnostních rizik ve skladu je přirozeně manipulace se zbožím, a to především v uličkách a za pomoci vysokozdvižných vozíků. Řešením, které učiní sklad bezpečnějším a zároveň zefektivní jeho provoz, jsou chytré skladové konstrukce a systémy.

EAB Radioshuttle v kombinaci s pikovacím tunelem šetří prostor, zvyšuje bezepčnost i výkonnost skladu. Šikovně využívá výhodu spádových regálů a zrychluje vychystávání zboží.
Originální regálový systém hloubkového zakládání Radioshuttle™ šetří prostor a zvyšuje bezpečnost.

Příkladem může být technologie Radioshuttle, která funguje na základě hloubkového skladování paletizovaného zboží. Už není třeba vyvářet nespočet řad s regály a prokládat je uličkami, které musejí být dostatečně široké, aby umožnily průchod, průjezd i manipulaci s paletami. Představte si, že byste mohli všechny regály přisunout k sobě, bez uliček. Do skladu by se vešlo mnohem více zboží, takže na stejné ploše skladu a za stejný nájem se toho dá uskladnit mnohem víc.

Klíč je v tom, že dálkově ovládaný satelitní podvozek, takzvaný shuttle, vám sám zvládne přivézt paletu z útrob obrovského regálového systému – stačí si pro ni vozíkem dojet k nejbližšímu místu výdeje. Nemusíte tak objíždět celý sklad a ještě jednotlivé uličky kvůli každé paletě. Nejen, že ušetříte prostor a zefektivníte zaskladnění a vyskladnění zboží, ale navíc eliminujete riziko nehod. Není totiž třeba manévrovat mezi jednotlivými uličkami a na křižovatkách.

Nebojte se spolehlivých inovací

Uvažujte o jednoduchém a chytrém řešení, které se navíc vyplatí. Originální regálový systém Radioshuttle vyráběný ve Švédsku vydrží dlouho, zefektivní provoz skladu a minimalizuje rizika spojená s přesunem zboží.