Radioshuttle® může snížit energetickou a finanční náročnost skladu

Plné skladové regály

Chcete ušetřit na provozu skladu? Jednou z možností je uskladnění většího množství zboží na stejné ploše a využití inteligentního systému skladových regálů. Poradíme vám také, jak minimalizovat pravidelné provozní náklady.

Pokud zvolíte automatický regálový systém, palety vám bude podávat speciální plošina běžně označovaná jako shuttle. Zaměstnanci skladu tak nemusí objíždět jednotlivé řady regálů a není třeba mezi nimi vytvářet uličky. Plošina vybranou paletu dopraví na jedno místo, kde si ji snadno vyzvednete. Absence uliček znamená mnohem víc místa pro regály, nebudete tedy potřebovat větší a dražší sklad. Tím ale výhody tohoto systému nekončí.

Elektrická dálkově ovládaná plošina částečně nahradí vozíky

Hledáte-li další způsoby jak ušetřit, zaměřte se i na elektrickou energii. Provozujete větší sklad, který se neobejde bez elektrických vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky fungující na základě elektromotoru? Na něm je založen i shuttle. Rozdíl je ale v efektivitě. Proč složitě objíždět celý sklad robustním vozíkem s vysokou spotřebou energie, když vám paletu může po kratší dráze podat úsporný shuttle, který na jedno nabití vydrží v provozu většinou déle než vozíky? Uvažujte třeba o pořízení chytrého regálového systému Radioshuttle™, jehož dálkově ovládaná plošina (shuttle) dokáže pracovat na 1 nabití až 2 směny.

Energetika se navíc pomalu posouvá směrem k udržitelnosti, a tak může váš sklad časem fungovat více v souladu s životním prostředím.

Dálkově ovládaný shuttle RS6.0 s extrémně nízkou spotřebou energie

Díky shuttle také nebudete potřebovat tolik vysokozdvižných vozíků. Stačí zřídit odběrové místo palet co nejblíže k výrobě nebo nakládací rampě a možná bude stačit jen jeden, maximálně dva vozíky. Investice do Radioshuttle se vám navíc ve většině případů vrátí maximálně do dvou let.

Hledejte i jiné způsoby, jak ušetřit

Pokud vás švédský originál a kvalita Radioshuttle nepřesvědčily, anebo zkrátka tento regálový systém není pro vaši aplikaci vhodný, energetických úspor se nevzdávejte. Hledejte je v dalších oblstech vašeho skladu. Co třeba inteligentní LED osvětlení nebo kvalitní zateplení skladu?