Lze Radioshuttle® pronajmout? A proč je to vůbec dobré?

Bezuličkové hloubkové skladování palet Radioshuttle™ prokazatelně umožní uskladnit více palet, zvýšit průtočnost skladu, jeho flexibilitu a bezpečnost. Jen kratičký výčet výhod. Sníží provozní náklady, a často také počet obslužných vysokozdvižných vozíků (a řidičů). Zní to jako rajská hudba všech logistických manažerů, že?

Kompletní řešení Radioshuttle. Regálový systém i dálkově řízené shuttly
Originální systém Radioshuttle.
Vychytané řešení pro efektivní hloubkové zakládání palet.
Víc obsloužených a uložených palet s menším počtem obslužné manipulační techniky.

Lze si Radioshuttle™ pronajmout?

Samozřejmě! Originální Radioshuttle™ technologie nemusíte vlastnit, ale stále můžete využívat všechny jeho vymoženosti. Vy, které uspokojí tato strohá odpověď, dál číst nepotřebujete. Ale možná to za to stojí.

Princip pronájmu a jeho výhody jsou i u tohoto regálového skladovacího systému podobné, jako u ostatních strojů a zařízení. Otáčejte finanční prostředky, které byste vázali na pořízení této technologie ve vašem businessu, a přitom nechejte Radioshuttle™ vydělávat pro vás další. Je to skutečně tak jednoduché.

Kdy o pronájmu uvažovat? A o jakém?

O pronájmu byste měli uvažovat vždy když zvažujete pořízení bezuličkového zakládacího systému. Pronájmů je celá řada. Kopírují, de facto, časovou osu, po kterou systém potřebujete.

Radioshuttle regálový systém lze kombinovat i s dalšími typy regálů. Zde v kombinaci se spádovým a paletovým regálem.
Kombinace regálového systému Radioshuttle™, spádových regálů a konvenčních paletových regálů

Dlouhodobý pronájem „na klíč“

Můžete si pronajmout celý systém „na klíč“. Optimální řešení postavené přímo vám na míru je možné pronajmout. Komplet. Regálový systém, i shuttly (satelitní podvozky) s ostatním příslušenstvím. Zde je výhodná forma dlouhodobého pronájmu, řekněme od 5-let dál.

Zajistíte si tak zpravidla nejnižší úrokové sazby, a tím i nájemné.

Střednědobý pronájem „na projekty“

Střednědobý pronájem je vhodný např. pro využití shuttlů jiné specifikace po dobu trvání vaší zakázky. Využíváte při tom, logicky, stejný regálový systém, ale např. na 3 roky potřebujete skladovat palety se zbožím jiných rozměrů. Nájemné je v tomto případě mírně vyšší, ale v porovnání s jeho pořízením je to stálé velmi výhodné.

Sezónní pronájem

Sezónní pravidelný pronájem je velmi oblíbená služba. Vy dopředu znáte sezónnost vašeho businessu a celkem přesně dokážete určit dobu, kdy je pro vás výhodné používat další shuttly. V sezónním pronájmu si „rezervujete“ shuttly na dané období pouze pro vás. Máte jistotu, že budou (na trhu je zpravidla uživatelů s podobnou sezónností víc).

My, naopak, můžeme lépe připravit naši nájemní flotilu. Výměnou za to je pak sazba sezónního pronájmu zvýhodněná proti krátkodobému pronájmu.

No, a kdyby náhodou byla sezóna jiná než se plánovalo je zrušení rezervace jednoznačně levnější než shuttly vlastnit.

Hluboké zakládací kanály pro větší kapacitu skladu a menší počet oblsužných vysokozdvižných vozíků. Volný prostor na zemi zjednoduší úklid, vyžadoavaný třeba v potravinářství.
Volný prostor na zemi ocení u Radioshuttle™ všichni, kteří potřebují pod paletami uklízet.
Třeba v každém skladu s potravinářským zbožím.

Krátkodobý pronájem „hned“

Krátkodobý pronájem typicky vykrývá nahodilé a nepředvídatelné potřeby.

Ty dokážete vyjmenovat sami. Inventura? Neočekávaný návoz zboží? Neočekávaná objednávka? Havárie? Jsme připraveni. Je jen logické, že sazby krátkodobého pronájmu jsou, v porovnáními s ostatními verzemi, vyšší. Do nejkratší doby se rozpouští nutné doprovodné náklady. Ale i tak jde o zdaleka nejlevnější formu flexibility výkonu a bezpečnosti vašeho skladu.

Dobrý tip pro vás: Vždy pořizujte nejmenší možný počet shuttlů. Takový, který spolehlivě obslouží nejnižší výkon vašeho skladu. Další potřeby zajistíte na vhodnou dobu právě díky různým variantám pronájmů. S originálním Radioshuttle™ systémem to lze snadno.

Kdy se pronájem nevyplatí

I pronájem má svá „ale“ a není spásonosný vždy. Můžete mít volné finanční prostředky a jsou pro vás levnější než nájemní sazby. Vaše cash flow je na úrovni, že vás investice do Radioshuttle™ nijak nezatíží. Anebo razíte, zcela v pořádku, logiku pořizované prostředky spíše vlastnit. V těchto typických případech výhody pronájmu ztrácí svoji hodnotu.

Více detailů na www.radioshuttle.cz.