Jak vypadá moderní sklad? Na mechanické vozíky a obyčejné regály zapomeňte

Konkrétní položku je třeba okamžitě najít a přivézt. Nelze ztrácet čas hledáním té správné uličky a regálu. Moderní sklady naštěstí vycházejí pracovníkům vstříc a dokážou celý proces usnadnit.

Obzvlášť v době, kdy je nakupování na internetu stále populárnější, jsou efektivní sklady nezbytné. Velkoobjemové skladování tu bylo, samozřejmě, už dávno. Ať už šlo o potraviny či těžký průmysl. V poslední době se ale dramaticky zvyšuje tlak na rychlost, efektivitu a bezpečnost. Ruku v ruce s minimalizací provozních i celkových nákladů.

Regály EAB Omega v praxi - sklad je v praxi rušné a nebezpečné místo. Regálová konstrukce EAB Omega nabízí nadstandardní bezpečnost, odolnost a flexibilitu.
Typický provoz ve skladu s paletovými regály EAB Omega

O zboží se postarají zakladače

Základem dobrého skladu je zpravidla logistické řešení a regálová technologie optimální pro konkrétní business záměr. Kvalitní a bezpečné regály a regálové konstrukce nevyjímaje.

Obecně rozšířený názor mezi nákupčími „regál jako regál, vždycky je to o ceně“ je veskrze správný. Klíč je ale v tom, o jakou cenu se jedná. Na dnešním trhu lze rychle najít regály v celém cenovém spektru. A věřte, že jejich pořizovací cena skutečně odpovídá kvalitě, i když to někdy na první pohled vidět není. Pamatujte si, že si vždy zasloužíte to nejlepší. Vyplatí se to. Buďte proto při pořizování regálů velmi obezřetní. I renomované značky dokážou srazit ceny hodně nízko, ale vždy to má své pozadí. I pod renomovanou značkou totiž můžete pořídit jak prvotřídní řešení, tak i „řešení tak akorát“.

Mechanické vozíky v moderních skladech pomalu, ale jistě mizí. Bez elektrické varianty se obejde málokterý z nich. Vozík pomůže s ukládáním i vyjímáním palet a přepraví je na určené místo rychleji, bezpečněji a bet námahy. Stále jde ale o člověkem řízený stroj, i když bude ergonomicky vyladěný k dokonalosti.

V těch nejmodernějších skladech se ale o manipulaci se zbožím starají automatické zakladače, které zvládnou efektivně a spolehlivě pracovat 24 hodin denně – a to bez řidiče.

Zautomatizujte sklad díky originální technologii Radioshuttle™

Posledním krokem k modernímu skladu jsou pak chytré regálové systémy, jako je například Radioshuttle™. Ten dokáže zefektivnit, zpřesnit a urychlit skladové procesy. Navíc umožní uskladnit více zboží na menším prostoru a manipulovat ho menším počtem vysokozdvižných vozíků či jiné manipulační techniky.

Pallet shuttle skladovací systém Radioshuttle může obsluhovat jakákoliv vysokozdvižná technika. Bez ohledu na značku či typ. Vysokozdvižný vozík, retrak, systémový vozík VNA, plně automatizovaný AGV nebo třeba zakladač.
Originální Radioshuttle™ zde obsluhuje retrak. Ale může to být třeba i AGV nebo zakladač.

Dálkově ovládaná plošina, která se označuje jako shuttle, totiž jednoduše přiveze jakoukoliv paletu z útrob skladu až k vám, a tak lze zrušit zbytečné uličky mezi regály. Není třeba se k jednotlivým regálům dostat fyzicky ze všech stran. Shuttle jednoduše přemístí paletu k místu vydání, kde si ji pak převezme obslužná technika. Třeba retrak, AGV nebo automatický zakladač. Eliminuje se chybovost a provoz skladu je zcela automatizovaný a bezpečný.

Moderní sklad znamená méně starostí

I do tak konzervativního prostředí, jakým je sklad na počátku zdál, se úžasnou rychlostí dostávají technické novinky a inovace. Automatizace uleví přetíženým zaměstnancům a pomůže přecházet možným chybám a problémům.