Co je Radioshuttle® technologie

Shuttle (čti “šatl”) je anglické slovo. V překladu znamená člunekTen v tkalcovských stavech běhá tam a zpět. Podobně jako např. kyvadlová doprava jezdí tam a zpět, což je druhý možný překlad slova. Zkrátka shuttle je něco, co se pohybuje po určité dráze tam a zpět.

Originální systém Radioshuttle. Vychytané řešení pro efektivní hloubkové zakládání palet. Víc obsloužených a uložených palet s menším počtem manipulační techniky.
Originální systém Radioshuttle. Vychytané řešení pro efektivní hloubkové zakládání palet. Víc obsloužených a uložených palet s menším počtem manipulační techniky

Jak funguje Radioshuttle™?

RadioshuttleTM technologie představuje jedno z řešení jak efektivně a lépe využít prostor ke skladování paletizovaného zboží. Používá logiku bezuličkového hloubkového paletového zakládání a skladování. Ať v organizaci FIFO (první dovnitř-první ven) či FILO (první dovnitř-poslední ven). S touto technologií dokážete uskladnit, a také obsloužit, více palet v menším prostoru s menším počtem manipulační techniky.

Jde o systém, který se skládá z nosné konstrukce, podobné regálům, a satelitních podvozků neboli shuttlů (čti “šatlů”). Konstrukce tvoří zakládací “kanály” s hloubkou optimalizovanou pro konkrétní potřeby dané aplikace. Z předního pohledu vypadá typický RadioshuttleTM skladovací blok vzdáleně jako vjezdový regál drive-in.

Avšak konstrukčně s ním nemá nic společného. Alespoň ne u originálního Radioshuttle™.

Shuttly se pak pohybují uvnitř těchto kanálů a převáží palety z kraje dovnitř, anebo je vyváží z kanálu na jeho kraj. Kde je odebírá buď běžná manipulační technika, anebo jakákoliv jiná v rámci automatizace či řešení Průmysl 4.0.

Ta také přemísťuje shuttly do kanálů, ve kterých je potřeba palety zakládat či vykládat. V systému může fungovat 1 nebo více satelitních podvozků v závislosti na výkonnostních požadavcích. Shuttly se ovládají přímo přes dálkové ovládání či prostřednictvím WMS, opět dle úrovně řešení v rámci konkrétní aplikace.

Celý systém se pak pro účely bezpečnostních norem považuje za stroj, tzn. konstrukce i shuttly tvoří jeden stroj.

Originál EAB Push Back PB GTS je dobrý doplněk a alternativa k Radioshuttle. Pro LIFO aplikace s malou hloubkou zakládání.
Originál EAB Push Back PB GTS je dobrý doplněk a alternativa k Radioshuttle.
Pro LIFO aplikace s malou hloubkou zakládání.

Originální regálový systém ze Švédska

Jméno Radioshuttle™ dala systému švédská společnost EAB sídlící ve městě Smaladsstenar, cca 120km od Goteborgu. Ekologický výrobce s více jak 60-letou tradicí a zkušenostmi s ocelovými konstrukcemi tam kompletní systém Radioshuttle™ vyrábí a zdokonaluje již více jak 30 let. První zákazník byl cukrovar v roce 1990.

Na trhu najdete řadu systémů na podobném principu. Dokonce podobné názvy jako Radio-shuttle nebo radio shuttle, auto shuttle atd.

Nenechte se zmást. Originál Radiohsuttle™ je prostě originál. A je to znát. Téměř 30 let soustavného intenzivního vylepšování. Trpělivá implementace zkušenosti z více jak 1.500 instalací po celém světě. Novým uživatelům dává jistotu skutečně bezpečné investice se zajímavou návratností.

Jestliže uvažujete o efektivním využití prostoru a hloubkové bezuličkové zakládání může být jedna z možností, určitě poptejte Radioshuttle™.

Slogan “we convert space into business” (měníme volný prostor na business) je v tomto případě skutečný fakt.

Více na www.radioshuttle.cz a www.radioshuttle.eu.