Jaké jsou výhody regálových konstrukcí? Umožní i hloubkové ukládání palet

Větší sklady je potřeba vybavit značným množstvím kvalitních regálů, které dokážou nabídnout stabilitu a dlouhou životnost. Pouze tak totiž budete mít jistotu, že do jádra vybavení skladu nebudete muset dlouho sahat.

Hloubkové ukládání palet lze efektivně řídit pomocí WMS.

Nejlepším řešením pak bývá kompletní regálový systém či konstrukce, kdy se můžete spolehnout na kvalitu a univerzálnost veškerého úložného prostoru ve skladu.

Ušetřete prostor díky regálovým konstrukcím

Mezi výhody regálových konstrukcí patří především jejich kompaktnost a spolehlivost, ale i nižší prostorová náročnost. Jednotlivé části na sebe totiž rovnou navazují a nevznikají tak hluchá místa na hranicích regálů. Může se zdát, že jde jen o centimetry, v případě celého skladu se ale jedná i o několik metrů čtverečních.

Regálové systémy jsou navíc flexibilní. Dají se tedy sestavit do požadované výšky či potřebného tvaru tak, aby se co nejefektivněji využily výškové možnosti budovy i podlahová plocha skladu. Toto řešení je tedy variabilní a lze jej přizpůsobit různým typům prostor.

Automatické zakladače komunikují s regály

Ve větších skladech se zboží skladuje především na paletách a nezbytností jsou proto paletové regály. Jejich šířka umožňuje uskladnit několik palet vedle sebe a výška polic pak bývá individuálně nastavitelná. Sklad s paletami se neobejde bez manipulační techniky, jako jsou paletové nebo vysokozdvižné vozíky. Vyskladňování palet může být časově i prostorově náročné, protože vozík potřebuje dostatečně širokou uličku a ke každému regálu musí fyzicky dojet.

Využijte vaše skladníky efektivněji, pořiďte jim bezpečnou a výkonnou techniku.

Právě čas i prostor vám mohou ušetřit chytré regálové konstrukce. Ty umožňují hloubkové ukládání palet, tedy že regály nejsou odděleny uličkami, ale navazují na sebe bez pauz. Na stejné podlahové ploše tedy uskladníte více palet, které se ocitají uvnitř celého systému. Nepotřebujete se k nim fyzicky dostávat, nepotřebujete tedy ani uličky pro vozíky. Konkrétní paletu vám z hloubi systému rychle a bezpečně doveze speciální plošina, takzvaný shuttle.

Není tedy třeba vysokozdvižným vozíkem objíždět každou řadu regálů, protože systém zboží vydá na jednom místě – například tam, kde je to nejblíž k nakládací rampě. Tyto výhody nabízí technologie Radioshuttle™, který dokáže efektivně spolupracovat s automatickými zakladači.

Ušetřete statisíce i zdraví svých zaměstnanců

Technologie Radioshuttle™ má, kromě celé řady výhod, jednu nesporně silnou stránku – a tou je bezpečnost a stabilita. Snižuje riziko poškození konstrukce, zboží i obslužné techniky na absolutní minimum. Tím se zvýší efektivita skladníků a sníží provozní náklady skladu.